Noční vidění, dalekohledy

NOVĚ NABÍDKA TAKÉ EOM OMNI VI A OMNI VII

ZDE NAJDETE SROVNÁNÍ, PARAMETRY I PŘEDNOSTI III. GENERACE

 

Pokud patříte mezi uživatele PNV, kteří měli možnost vyzkoušet GEN I a II, jistě uznáte, že rozdíl mezi těmito generacemi je opravdu velmi výrazný. Ale jak je to s III. GEN a vůbec s nejvyspělejšími EOM (ElektroOptickými Měniči) OMNI VI a OMNI VII na světě? Je mezi II. a III. GEN také tak výrazný rozdíl? A v čem se tedy tento rozdíl skrývá?

Hlavním rozdílem mezi EOM zesilovači II. a III. GEN je materiál fotokatody. GEN II využívá EOM typu MULTI-ALKALI, s omezenou citlivostí, kdežto EOM GEN III jsou již z GALIA ARSENIDU, kde dosahují citlivosti 1300-2800 mA/lm. U GEN II citlivost dosahuje „pouze“ max. 950 mA/lm.

Dalším důležitým faktorem je také poměr SIGNÁL/ŠUM (S/N), který hovoří o odstupu šumu, který vzniká při nízké úrovni osvětlení. GEN II začíná od hodnot 7-25 koeficientu S/N. U výrobce DEP PHOTONIS, jejichž EOM využívá firma ATN Corp. pro svoje jednotky GEN II+ a CGTi, jsou tyto hodnoty podstatě vyšší a to z důvodu precizní technologie. Obecně platí, čím je hodnota S/N vyšší, tím lepší kvalita poskytovaného obrazu. EOM GEN III se pohybují od hodnot 18-36 S/N.

GEN III: První elektrooptické měniče měli rozlišení 51-64 lp/mm, s citlivostí 1200-1500 mA/lm a dosahovali S/N 18-25. Životnost těchto EOM se pohybuje kolem 8000h s tím, že si během této provozní doby zachovávají své minimální parametry.

GEN III+: Tyto EOM jsou již podstatě propracovanější v obrazových kvalitách i citlivosti. Rozlišovací hodnoty jsou zde 64-72 lp/mm, S/N 24-32 a citlivosti 1500-2200 mA/lm. Díky jejich technologii se posunuje životnost na 12000h. Do této kategorie se řadí také EOM OMNI VI.

GEN III+ s funkcí AUTOGATED: V některých koutech světa také nazývané či řazené do GEN IV. Zde je min. hodnota na 72+ lp/mm, S/N 26-36 a citlivost 1850-2600 mA/lm. Tyto EOM patří mezi absolutní světovou špičku. Díky funkci autogated, která má za úkol udržet ostrost obrazu za denního světla, aniž by se snižovala jeho životnost, má EOM až 15000 provozních hodin. Hrdým představitelem této kategorie je EOM OMNI VII.

Tyto EOM mají i velice příznivý koeficient EBI, který hovoří o podílu černé barvy v obrazových vlastnostech, kdy obraz nesplývá v zeleném zabarvení a tmavé či černé předměty jsou tak v obrazovém kontrastu výraznější a tím téměř nepřehlédnutelné.

EOM GEN III+ a III+ AUTOGATED jsou předmětem výběru pro armádní složky, kdy požadavky armádní selekce stále vzrůstají. O těchto požadavcích hovoří kontrakt OMNI. Verze OMNI I až OMNI VII. Kontrakt OMNI V až OMNI VII hovoří už o nejvyšších nárocích na EOM. OMNI V je kontrakt roku 2002-2004, OMNI VI z roku 2004-2006 a konečně OMNI VII pak z roku 2006 až dodnes. Hlavním dodavatelem EOM je společnost ITT a LITTON z USA.

Existují také Ruské a Čínské společnosti s technologií GALIA ARSENIDU, ale nedosahují takových obrazových kvalit a zesílení obrazu, jak je tomu u špičkových EOM z USA.

V naší nabídce najdete EOM z GALIA ARSENIDU u následujících modelů:

MO4 - stránka produktu /ZDE/
NIGHT STORM - stránka produktu /ZDE/
NIGHT SPIRIT - stránka produktu /ZDE/
NIGHT SHADOW - stránka produktu /ZDE/
NVB5X - stránka produktu /ZDE/
NVB8X - stránka produktu /ZDE/
NVM14 - stránka produktu /ZDE/
PS22 - stránka produktu /ZDE/
NVG7 (PVS) - stránka produktu /ZDE/
PS15 - stránka produktu /ZDE/

Ceny sdělujeme na e-mailový či telefonní dotaz.

Tým www.nocni-videni-ATN.czZpět na seznam aktualit
CZ - Dovolená Chorvatsko, Bulharsko    ::    SK - Dovolenka Chorvátsko, Bulharsko    ::    GVG-češtiny

Nacházíte se : Úvod » Aktuality » Rozsáhlá nabídka III. generace! Přečtěte si její přednosti